Aktualności w A-Zet.pl

KSB: Nowa generacja pomp blokowych

Udoskonalona wersja obejmuje 43 wielkości dostępne z silnikami dwu- lub czteropolowymi. W porównaniu z poprzednią edycją poszerzony raster umożliwia jeszcze bardziej optymalny dobór pompy do zadanego punktu pracy. Dzięki energooszczędnej hydraulice, pompy Etabloc spełniają wymagania dyrektywy ErP (rozporządzenia 547/2012/EU) dotyczącej pomp wodnych, która ma wejść w życie w 2015 r.


Pompy są dostępne w wykonaniu materiałowym z żeliwa szarego, brązu, stali szlachetnej i żeliwa sferoidalnego. Szeroki wybór materiałów i rodzajów uszczelnień pozwala na zastosowanie pomp Etabloc nie tylko w układach wodnych. Standardowo króćce tłoczne są wyposażone w dodatkowe przyłącza do podłączenia manometru, co umożliwia jednoczesne dokonywanie różnych pomiarów. Kołnierze króćców ssawnego i tłocznego są owiercone zgodnie z EN1092 albo z ASME oraz dostępne dla wszystkich wersji materiałowych.


Nowatorska zabudowa uszczelek korpusu gwarantuje szczelność pomiędzy korpusem pompy a jego pokrywą także przy bardzo zmiennych warunkach pracy. Powiększona komora uszczelnienia zapewnia lepsze odpowietrzanie tego obszaru. Standardowo w pompach Etabloc stosuje się pojedyncze lub podwójne uszczelnienia mechaniczne zgodnie z EN 12756. W szczególnych przypadkach są możliwe wykonania specjalne, takie jak uszczelnienia w zabudowie typu Tandem lub back-to-bac.


Zaletą nowego typoszeregu jest łatwość serwisowania. Stożkowy kształt komory uszczelnienia ułatwia jego montaż oraz demontaż. Śruby odciskowe na wsporniku usprawniają demontaż silnika. Łatwo wymienialne pierścienie szczelinowe chronią wirnik i pokrywę korpusu przed zużyciem.

Etabloc_Picture-lightboxLsWspornik silnika ma standardowe rozmiary przyłączy, co pozwala na szeroki wybór napędu elektrycznego. Pompy Etabloc - podobnie jak wszystkie pompy przemysłowe firmy KSB - są dostarczane z wirnikami stoczonymi dokładnie na punkt pracy. Takie rozwiązanie, w połączeniu z wprowadzeniem dodatkowych wielkości hydraulicznych, jest jedynym sposobem na redukcję zużycia energii do wymaganego minimum.Najnowsza generacja typoszeregu pomp Etabloc spełnia wymagania dyrektywy ErP (rozporządzenia 547/2012/EU) dotyczącej pomp wodnych, która ma wejść w życie w 2015 r.

Powrót »