Aktualności w A-Zet.pl

Moduł ochronny KSB dla techniki wodno-ściekowej

Firma KSB zaprezentowała urządzenie monitorujące Amacontrol III oferuje ono nowe funkcje ochrony oraz monitorowania pomp i mieszadeł zatapialnych

Urządzenie monitoruje kolejność faz i wykrywa ich wszelkie awarie, przepięcia, podnapięcia lub asymetrie napięcia.

Może również monitorować czujniki temperatury, dwa czujniki przewodności do namierzania wycieków i sygnał 4-20 mA.

Dodatkowe funkcje obejmują rejestrowanie częstotliwości uruchamiania, liczby godzin pracy i wykrywanie wszelkich awarii podłączonych czujników.

Przekaźnik błędu i przekaźnik ostrzegawczy zapewniają – odpowiednio – niezawodne zatrzymanie agregatów pompowych lub wysyłanie ostrzeżenia. Zintegrowana funkcja diagnostyczna pozwala pozyskać dane operacyjne, listy błędów, licznik błędów, informacje o okresach pracy, cyklach uruchamiania/zatrzymywania, bieżących wartościach pomiarowych i szczegółową analizę dla ostatniego błędu (wszystkie zmierzone wartości w określonym przedziale czasu). Umożliwia to kontrolowanie monitorowanych agregatów za pośrednictwem aplikacji na smartfonie lub tablecie i ocenę danych dostarczonych przez moduł ochronny.

 

Urządzenie jest montowane w szafie sterowniczej na standardowej szynie 35 mm i połączone przewodami ze zdejmowanymi zaciskami sprężynowymi. Moduł wymaga napięcia zasilania 24 V DC lub jednofazowego prądu przemiennego od 115 do 230 V i częstotliwości od 50 do 60 Hz.

Powrót »